Menu

Семінари для Общин і РОДин! Поможім сиротам волонтерством!

Сего літа ми ведем проекти організації муз-терапевтичних виступів у геріатричних інтернатах і пологових будинках Карпат, програми оздоровлення для дітей з неповних родин і підлітків-колясочників на узбережжі Азовського моря неподалік чудової клініки нашого трускавецького Козявкіна на Генічеському гейзері гарячого джерела. Радо приймем Ваші пожертви на ці програми, оскільки карпатська наша редакція перебуває у боргу перед менеджерами-звуковиками, котрі допомогли обладнати студію звукозапису майновими чудовими конденсаторними мікрофонами.

Асоціація “КОВЧЕГ”  ТВБВ 10013/18 Філія Львівське облдержуправління  МФО 325796;

 розр.рах: 260023011913   ЗКПО 36696856  АТ “Ощадний банк України”

Організатори: Асоціація “КОВЧЕГ”, РОДини християн з  УПЦ, УПЦ КП, УГКЦ, ХВЄ(П), ХБВЄ, підприємці та ГО Борислава, Львова, Дрогобича, Києва.

Мета проекту – добрати та згуртувати ресурс РОДин, котрі вже допомагають і тих, які хочуть включитися й допомагати пготувати сиріт до самостійного життя, соціалізувати, проф-орієнтувати, культурно адаптовувати – шляхом особистого НАСТАВНИЦТВА й ОПІКИ.

РОДина опіки – це сім’я (частенько багатодітна), яка радо бере собі на вихідні або на канікули, або й на робочі дні сиріт 1-2-3 осіб для передачі цінного досвіду родинного спілкування, праці й терапії правильного орієнтування в суспільстві. Як спланувати бюджет, як вислухати стомленого брата чи сестру й допомогти у клопіткому повсякденні? Чим зарадити одне одному у влаштуванні на роботу, в пошуку нового фаху чи підробітку? Що ефективно поможе покращити дієздатність родин (здебільшого 2-3-4-5 сімей) у вихованні або й усиновленні сиріт в умовах глобалізації та деінстуціалізації інтернатів в України за загальноЄвро вимогами?.. Ці та інші практичні питання най знаходять творчу відповідь на наших семінарах і нарадах!

Наставник – це доросла людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання і сили та формує з дитиною емоційно -значущі і стабільні стосунки. А щоб течією не “зносило” наставників у заробітчанство – готуймо супутні програми праці з РОДинами НАСТАВНИКІВ і УСИНОВЛЮВАЧІВ чи ОПІКУНІВ! Разом ми можемо набагато більше – РОДинно й общинно преображаючи щодень наших вихованців у стилі найкращих волонтерських арт-відвідин ветеранівпластунських заходів, волонтерських подій та просвітницьких екскурсій, музтерапевтичних виступів та міжконфесійної опіки закладів освіти й міжнародних мистецких і молитовних семінарів та общинно-РОДинних конференцій, майстер-класів.

Зраненьку 4 серпня молитвою на наших Літургіях берім благословеня, Молитву, та рушаймо на скелі Урича, де прапрадіди наші віддавна стрічали сонце РОДинного розвою. Від 12.00 до 16.00 збираються учасники і коротким обідом біля вогнища спрямовуємося на участь у Літературній Стрічі на Урицькій святині із декламаторами %d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d0%ba%d0%b5%d0%bb%d1%96-1.

, а наступними вечорами – 6 серпня в асоціації “КОВЧЕГ“відбудеться нарада предстваників РОДин і громад для співпраці у міжнароднім форматі й нарощуванні ресурсу наших Общин у допомозі вихованцям-сиротам і родинам. ПРОПОНУЙТЕ СВОЇ ІДЕЇ! – – – Бо ж Спільні літні програми  та тренингові сільгосп-заготівлі здатні якісно і чисельно наростити ресурс такої співпраці. Ось, до прикладу розроблена ще 1997-98 років міжнародна програма святкувань ТРАДИЦІЙНИХ для карпацких християн:

ВСЕСВІТНИХ ДНІВ ПРАВОСЛАВНОЇ МОЛОДІ

Благословення Вселенського патріарха Варфоломея

Започаткування: Братства SYNDESMOS

Організатор: Асоціація “КОВЧЕГ”     Location: Місто Борислав з довколишніми містами й присілками. strit17TMpraYer

Учасники: дітоводи, вихователі, митці-терапевти, діячі, студенти, школярі, РОДини й общини краю (Хуст, Рахів, Самбір, Мукачеве, УжГрад, Дрогобич, Львів, Київ, Луцьк, Рівне, Тернопіль, Франківщина, БОРИСЛАВ) та братніх країв (БілаРусь, Словаччина, Польща, Румунія, Блгарія, Србія) – сегоріч (2017) через глобальні причини участь братніх країв обмежена скайпово-мережевим та листовно-телефонним долученям. Тези лекцій о. Андрія Бобрика з Кропивницького:  ВолонтерствоКіберЗалежністьСенс життяМолодіжні субкультури – автор кличе нас до діалогу й співпраці та пропонує долучати свої тези, нарощуючи живий потенціал навчально-виховних зустрічей!

Орієнтовна програма:

12.02   – день Трьох Святителів ХРИСТОВих Іоанна, Василія і Григорія. Молитва за СоборністьОбщин ХРИСТОВИХ в Україні у парафіях Покрова Богородиці УПЦ, Святої Анни УПЦ КП, Пресвятої Троїці УПЦ КП, Преображенні Христового УГКЦ, Успення Богородиці УГКЦ, Домів Молитви ХВЄП.

0 14.30 – Бесіда із учнями Школи Радості (15 областей України) : СОБОРНІСТЬ – поняття РОДинне. Урок трьох Святителів ХРИСТОВИХ: Іоанна, Григорія і Василія про чесноти необхідні для общин.Перегляд фільму “Пасажири”. Обговорення. Філософске осмисленя студентскої пісоньки-перекладу МИТТЄВОСТИ відомого кінофільмового шлягера “Сімнайцять миттєвостей весни“:

муз.Міська Таривердієвого, слова Роберта Рождественского: 

Майфайні видання НаУКМА "Внутрішнє Царство", "Зізнання у Любові", "Православний Шлях" та видання Себастіяна Брокка "Світле око" Українського Католицького Університету від Львови типирь до уваги старшокласників і студентів для РОДинної орієнтації й наРОДности виховання з точки зору духовного самовизначення та полікультурности співпраці у Церкві та суспільстві!

Майфайні видання НаУКМА “Внутрішнє Царство”, “Зізнання у Любові”, “Православний Шлях” та видання Себастіяна Брокка “Світле око” Українського Католицького Університету від Львови типирь до уваги старшокласників і студентів для РОДинної орієнтації й наРОДности виховання з точки зору духовного самовизначення та полікультурности співпраці у Церкві та суспільстві!

МИТЬ – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВДЯЧНОСТІЮ

Не мисли про секунди з-понад брів!  

Прийде твуй час і сам напевно втямиш ты:

летят вони, як мамонт – аж зопрів,

миттєвости, миттєвости, миттєвости…

Миттєвости бринзуют ся в літа,

би нас та й запечатати в столітія,

і даколи нияк не втямлю я –

де перша з них, а де буде опішняя…

У кождої миттєвости свуй смик,

свуй поклик і своя відзнака Вічности:

трапляєсь так, би ты, братиску, звик

цілі рокы миттєвістьоȳ вагітніти… strit17TMpray

Піціцьковими митями дощі

поцвінькают мельодію пророчую:

миттєвости несут мені й тобі

ганьбу та славу: нич я не замовчую!

Воскресне ДеньВелик, яко ковток

Христового Причастія предвічнаго,

бо  тямиш врешті – ту РОДи тя Бог

од першої миттєвости до Вічної! strit17tray

       

13.02 – Спортивно-оздоровчі переходи або ж пробіжки, заняття на ріці (з купанням для бажаючих). Карпацкий чай з термосів з пляцками на курортній трасі “Крутогір”.

Обід у Діточім Центрі та Хоровій студії Асоціації “КОВЧЕГ”. Бесіди “МОЛОДЬ ПРО ЄДНІСТЬ у ХРИСТОВІЙ СОБОРНОСТІ” у відвідинах Митрополичого дому парафії Святої Анни УПЦ КП та Молодіжного Центру “Карітас” УГКЦ.

Бесіда в молодіжній капличці Асоціації “КОВЧЕГ”: удки ся взяло святковати “день закоханих”? Як нам берегти Закоханих у Життя? “Народна традиція підготованя молоді до По-Дружного житя“.

14.02 Передсвято Стрітення ХРИСТОВОГО. Вдосвіт сонця псалмодія для бажаючих у капличці Стрітення. Руханка.

Чай-кава з салом і пампушками 🙂 на ГірськоЛижному курорті “БУКОВИЦЯ” зі спуском трасою 700 м. дітьом та 1000 м. дорослим учасником.РОДу ХРИСТОВО-Слов'янського

Акафіст Предвічній РОДині – Живоначальній ТРОЇЦІ з молебном мирянським чином. Сніданок.

Похід до могили Бориславського педагога і Карпатського письменника й мислителя – Стефана Коваліва із краєзнавчою бесідою «Діто-водіння (педагогіка) молитви як практична царина коригування нашої євроінтеграції – спів і сільськогосподарське хоснованя у наших школах. Зцілення РОДИННЕ» .

Музичні імпровізації учасників (репетиція перед Стрітенським музФлешМобом на 17.02) у КОВЧЕГови.

Обід на трасі “Буковиця”, а по урочистій Вечірній у храмах Борислава вечеря на “Барабськім мості” чи “Панскій площі“!

15.02СТРІТЕННЯ ХРИСТОВЕ

6.00 – Канон ХРИСТУ з акафістом Стрітення.stritennya10

7.00 – Піший хід до храмів Борислава старовинним шляхом Гукова гора – Модричі – Волянка – Мразниця.

9.00 – 14.00 Божественна Літургія. Сповідь . Причастя. Освячення громничок. Подячні молитви і святковий обід в кожній общині.

15.00 – Урочиста академія «РОДИННЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ»  у Школі Радості. Доповіді та інтерактивні бесіди з елементами гри і психологічних загадок.

17.00 – Круглий стіл за Карпацким чаєм з пляцками : Який сценарій про ЛЮБОВ ми хотіли б запропонувати студії «Борці слави» з Борислава? Які книги молодіжні про природнє вибудовування відносин грядущої РОДинності ми пропонуєм сучасній ШКОЛІ в програму? Моя мрія про студентське життя! Чим ми нині можем здивувати гостей-студентів з БілоРусі, Словаччини, Польщі, Румунії? Студент і господарство. Студент і паліативна допомога самотнім дідусям чи бабусям у величезнім мегаполісі чи за кордоном. Церковні порятунки РОДин від заробітчанського сирітства.

19.00 – Прогулянка Бориславськими закапелками Бані Котівської: в бесідах о походженні східних слов’ян (Григорій Янушевський: «Хорватске село Крапина – РОДовий кущ братів Чеха, Леха й Руса»). Гості з Словаччини пропонують творчі вірші та пісні про рідний край. Молитва. Вмивання. Сонimg_20151030_150516

16.02  День св.Симеона Богоприїмця та св. прав. Анни Фануїлевої.

Молитва. Вмивання. Руханка на Тисмениці.

Сніданок на Понерлі. Бесіда на Лижнім курорті «Буковиця» –  «Тустань – прадавня обитель прадідів”. Спуски трасами 700 – 1000 метрів:

Обід. Інтерактивна бесіда священиків та учнів: «РОДИНА – основа буття і світоглядного плекання творчої особистості»

Перегляд Фільму «Сімейна справа». Обговорення.

Вечеря. Прогулянка з бажаючими до Джерела «Нафтусі» з бесідою: “SPA – курорт триграддя «Борислав-Трускавець-Східниця» і перспективи європейської освіти.

17.02.

Молитва. Паломницка руханка:uglyaogonkids

AthosSkullKozakПохід на Гукову Гору  з бесідою «Некрополі України та творчі проекти студентів з реставрації святинь Києва, Львівщини та Карпат».  Проблеми ЕКО-скаутингу та культури просвіт-проектування. Карпатсько-КИЇВскі проекти реставрації кладовищ і святинь на Замковій горі (Хоривицы) у столиці та по наших древніх обителях (понад 500 років від створення), древні урочища Церківщини під Києвом і сучасні гнізда дайвінгу мистецкого і побутового з мегаполісів у село!

Сніданок у молодіжній общині.

Обід.Веб-скайп-конференція учасників Борислав-Київ-Луцьк-Ужгород-Хуст-Чернівці-Рівне-Франківськ.

Бесіда у Бориславській бібліотеці: «МУЗИЧНА ТЕРАПІЯ – ПЕРСПЕКТИВИ ХРИСТИЯНСЬКОЇ РОДИННОЇ КАРПАТСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ» :

  1. ВідРОДження традиції розвитку приРОДного покликання РІДного нашого краю.
  2. Прийомні РОДини у соціальній педагогіці та практичній психології для сиріт, учнів і студентів Карпат.
  3. Можливості співпраці ГРОМАДИ на добро проф.-орієнтаційних і оздоровчих занять із учнями й студентами Борислава.

Презентація видань НаУКМА, “Дух і Літера”, УКУ для РОДини, молоді та дітоводів! Книги “Внутрішнє Царство” і “Православний шлях” єпископа Діоклійського Калліста, Поезії прп. Єфрема Сиріянина “Світле Око” у перекладах Себастіана Брока та дослідження повчальних мудрих настанов отців Древньої Церкви (УКУ). Спілкування з авдиторією і уроки СІМЕЙНО-РОДинного пережиття ХРИСТОВИХ одкровень!
%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%87%d0%b5%d0%b3-%d0%ba%d0%b8%d0%b9%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%bf%d1%81%d0%bf%d1%96%d0%b2%d1%82

18.02

Молитва. Руханка. Дихання на майданчику КОВЧЕГА. Вправи від учасників та родин з різних країв. Сніданок.

Прогулянки Трускавцем коло бюветів цілющої «Нафтусі». Відвідання музею Бойківського і Гуцульського мистецтва М. Біласа. Зустріч делегатів Києва з діточками. Обід.

Відвідання найстаровиннішого Підприємства України-Руси (початок XIII ст. Галицко-Волинского князівства) «Солеварня» . Дрогобич.

Практикум із старшокласниками «Практична психологія і потенціал оздоровлення в курортних містах Карпат.РОДинність та наша готовність.” (Ксенія Сідун, КИЇВ)

Перегляд фільму. Обговорення. Прогулянка вечірнім центром Борислава. img_20151030_145350

19.02  Молитва. Частина бажаючих – бере участь у Літургії, а частина з малими дітьми проводить Сніданок на терасі каплиці Стрітення і підготовку  до майстер-класів: «Гірськолижні траси Карпат. Правила тренування найменших і середніх школярів.»

Обід на «Понерляночці». Проводжаємо частину гостей на Трускавець-Львів.

Закордонні гості відвідують концерт СТУДЕНТІВ ДДМК Дрогобича переглядають виставу у театрі Юрія Дрогобича в м. Дрогобич (або через КонфЗв’язок).lakesunsetkvasnyj

 

6.00 – Молитва. Крос вздовж Тисмениці. Купання в ріці. Чай карпацкий з медом на березі.

Сніданок.

Відвідання пам’яток ЮНЕСКО – древні Дрогобицкі храми XV cтоліття: Чесного Хреста Христового    і св. Юрія Великомученика

Та Галереї Сакрального Мистецтва музею «Дрогобиччина». Обід.

Зустріч із науковцями Дрогобича у темі «Музична терапія, як чинник психологічного і соціального оздоровлення родин. Молоді, і школярів України» з досвіду музТерапевтичних кафедр у 12-ти Університетах і інститутах Німеччини, 3 університетах Австрії, Пряшівського Університету (Словаччина), Краківської музАкадемії, Лодзя, Ряшівського Жешува (Польща). Выдвыдання вищих та середных навчальних закладів Дрогобича

 

avtustan

Спільні заяви у інтернет-виданнях та на Скайп-конференції «СТРІТЕННЯ – свято молоді й родин». Репетиції до концерту.

Прощальний міжнародний вечір-концерт «ХРИСТОВІ ГРОМАДИ у ДРУЖБІ»

16.00 – Проводжаємо гостей.

Пропозиції активно ся приймают до уваги! Радо запрошуєм до творчого спілкування: w.carpat.in.ua – – – w.vk.com/borysLOVE

Три роки тому Боже ДієСлово намоленістю пророчого Апостола Андрія зазвучало Столицею Христового Києва: “Кожда волаюча ініціатива парафій наших : геріатричний інтернат, відвідання ув’язнених чи самотніх у лікарні, порядок в паркові, у під’їзді, ліфті etc,) є громадянске суспільство, явившее ся не через секулярні механізмы, а через євхаристичну Общину.

Таким робом, завданя ось яке: просте бігання до храму “свічки приліпляти до підсвічників» час претворювати у реальне євхаристичне молитвенне братство. Поява кождого такого братства значит появу чергової громадянсько-дієздатноі Одиниці! Ото – община людей, здатних до коллективноі праці на спільне добро!!!

Прилегла територія та її приРОДня чистота – наше діло. Корисне дозвілля нашої молоді– наше діло. Братска взаємодопомога підтримки многодітных – і се і те наше діло. strit13naftusЙ отак далі продовжім ретельну співпрацю Христа ради, бо чекати «доброго царя» то заняття Ассолі, для юй бо аналог царя – це рожеві шмати-вітрила на морскім горизонті. Хочете лем чекать – спробуйте, тілько товди не нарікайте! А МАЙкраще – дійте, виходячи з можливостей парафіяльного житя! Якщо вы, звісно, парафіянин (- ка) Христової Церкви.

Прокидання народа быват бунтарскоє або й неістовоє. Тілько такі пробудженя у нас досі впоперек культури. Авадь пробуждатися ми МОЖЕМЕ й творчо та уважно до кождоїх дрібниці. Не так, би весь світ поперегаратати, а так, щобы паркан для почітку пофарбувати, діточій школі майданчика учинити, університетови корпуси поремонтувати та
й ся научити «СлаваХРИСТУ» казати гідно з молитвов удячнов. Поприбирати коло хати чи пуд церковним двором – то ж тож діло християнскоє для всего світа. То додась світови красоты й порядку. А значит, рано чи пізно – правды та істины.

Слов’яни завше многим недовольны. Державами – зокрема. «Якось не так усе. Косо, повільно, неправильно й брехливо». Правда? Авадь я собов самим я теж не задоволений. stri13varborБрехливо живу, косо живу і неправильно. Тре ся змінити!. Отсе –аскетический момент в нашім сівтоглядови. Мы cя на него скочуєме пак-тай-пак, но то не кінец. Уйдеме на шор!!!. Бо в тім не тілько настанова: “Мовляв, займись собов. Читай –«заткнись»…

Занимати ся собов, не сперечаву ся, тре. Усе житя тре. Но кедь усі, хто здатен на добру активніст, будут ся лем занимат собов, то зовнішні рубіжи будут покинутими на негідникув, яким до лямпочки внутрені зусилля та муки совісти. Погодьмеся – країна аскетув, котрі ся «занимают собов», окупована при цім бандою безсовісных крадіїв, котрі си влаштовуют власне житя по безбожным кресленям – ото наш портрет. І добрі кедь се лем – портрет минулого. То болит, но з цим мож жити. НО най не буде МАЙбутним портретом: коли мы як той Котермак – по келіях, а суспільством правлят Чичиков, Ноздрев и Собакевич? НІКОЛИ!!!. Я за то, бы громада-суспільство наше урівноважило врешті тотудержавну тяжку машину. А пак бульш того. Я за то ще, бы левову й ведмежу долю нашої громади складала АКТИВНІСТЬ живых ХРИСТОВИХ парафій; добра одкритість осяйна та преображающа.

ufh9akmgc8schapaint16boranМРІЯ то чи тілько замальовки будущої реальности – житя покаже. ДАВАЙТЕ свої творчі ідеї й такі ж творчі поклики СЮДИ до нашої редакції:ARCH або “Борці Слави”: www.vk.com/borysLOVstritenna10E. Допіру: «Перестань ныти! Уйдеме на шор! Роби свуй динь і секунди свої бодай на піціцьково файнішими! Ты можеши!»

One Response

  1. […] Чим наблизити пору  Нашими особистo-спільнотними власними реформами: […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *