Menu

ЕКО-господарські проекти КОВЧЕГа

cepr    Багато родин з діточками зараз покидають міста та перебираються в село. Як ми можемо один одному допомогти? Державної програми, яку можна було б встигнути розробити (на численні прохання приЦерковних організацій та ГО різних країн з 2005 по 2015 роки). Таким чином тільки общини обителей та громад, парафіяльних центрів та активних осередків тепер у стані почергово сформувати фонд Взаємопідтримки: 5 родин у місті підтримують пересерелення трьох родин, і так наступні 5 – наступних 3-х родин із відповідним супроводом та госпгодарською підтримкою технікою, методиками вирощування рослин, виведення птиці, худоби тощо. Саме таким чином можна врятувати генофонд України: щоб діти могли очиститися од мегаполісу з його випарами смогів та недоотриманням вітамінів й здорового фізичного навантаження, яке не здатні замінити жодні фітнес-центри чи стадіони!

Одним із ключових моментів цієї ЕКО-рятівноїх програми в КОВЧЕГові від самого створення є супровід сиріт у господарських проектах. Саме силами сиріт Карпат було піднято рівень співпраці міжнародних осередків Всесвітнього Братства “СИНДЕСМОС” від найважчих і найбідовіших років його заснування (1948-1949)… Нині кожна родина має добре підгрунтя – відродити родинні гнізда своїх прадідусів і прабабусів завдяки дієвим семінарам Церковних громад.

 

КЛИЧ БАТЬКІВЩИНИ – Заповідники “БОРИСЛАВСЬКИЙ” (274 га) та “Карпацький біосферний заповідник” (544 га) у родинній співпраці!

Уж 12 літ минуло з того часу, як дітиська наші – славні бойківчани карпацкого Борислава з гостями зо Львова, Києва, Дрогобича, УжГрада, Києва, Іршави, Мукачевого, Тереблі, Ізи, Чернівців, Верховини, Коломиї, Косова, Франківска, Клайпеди, Таллінна, Уренгоя, Мінську, Таража, Грушева, Драгового,  Ільника, Радича, Кропивника, Довгого, Рибника, Явори, Головского, Зубриці, Ластівок, Цеперова, Яричова та інших градів та сіл – висаджувати почали ялиці, сосни, буки, дубочкы, смереки, модрини, тиси, кедри, кипариси, самшит, верби у центральнім парку Культури Борислава. Як то глибинно файно і наскілько то є виховним елементом для пізнання Рідкісно-Незбагненного потенціалу України! А ще ж перспектива поповнення вирубаного ареалу в Заповідникові “Бориславський” гігантськими деревами від наших партнерів “Гігантський ЛІС” із Дніпра та Запоріжжя. Ці прекрасні  й відповідальні фахівці вже два роки поспіль висилають нам предивні саджанці та насінини для укорінення в Карпатах (Бориславські Городище, Мразниця, Потік, Раточина, Тустановичі)  та Тавриді (селища Щасливцеве й ГенГорка Генічеського району Херсонської області). І повірте – у порі, коли глобалізатори шматують свідомість міщан великих мегаполісів України (бо у селах атеїстичної пропаганди вже ніхто не слухає) звірячо-революційними та криваво-НКВСними 8березня, щоб  одібрати у Християн багатьох наРОДів увагу до Божої Десятини нашого Року – 40-денного посту Великого – приготування ВеликоДня ХРИСТОВОГО – нам, громаді Карпат, варто брати ся за толоку і очищати не лем всередині душі наших, а й довкола себе та своїх осель на облагородження водоймищ, насаджень, на розбудову 2012-07-20 14.44.41тваринних гніздовиночок.  Багато з них зараз перебувають у занепаді через окупацію совєцькіми глобалізаторами та засміченості покидьками й різним непотребом через нашу недбалість чи байдужість.

Осоceprappleбливо ся меригуєме за Центральний Парк Культури бориславців, Тустановичі й Мразницю – де приРОДа понівечена антинаРОДними режимами євроглобалізаторів Першої Світової війни, Другої Світової війни та совєцкої атеїстичної СРСР. Тут багато зусиль довелося докласти, аби школярам було цікаво брати участь у толоці і їхні діточі ідеї були почуті у вихованні навичок висаджування деревець-самосівів з нашого лісу на ділянки парку та вирубок в долішній частині Мірян та неподалік Буковиці. Надзвичайно цікавим дітьом було подорожувати до вершини Городища із розповідями старших вихователів про древній монастир “Борислав”. Тут набирати повні мішки молодих самосівних сосенок, бученяток, смереченяток, яличаточок, прив’язувати до гілочок намітки, щоб при висаджуванні зорієнтувати росточок на південь для кращої акліматизації. Причому перелік деревець, якими можемо поповнити наш парк збільшуєся пропорційно із нашими пізнаннями та опануваннями навичками для озеленення наших територій ЕКО-відтворення. А навичок у нас після чищення русел річок та джерел “Нафтусі” добряче побільшало.

Як приємно, що на толоку у Бориславі виходять сімейно та цілими колективами громадських організацій та парафій! То радість поверненн явіри у людську гідність відповідальності за своє містечко, за своє село, свій край! Як ся вчувало то, же Стефан Ковалів та єго дружина Анна – серед нас, бориславців ХХІ столітя туй на толоці соборній з добродієм Саганом (директор парку Культури) та всіма нашими діячами доброї волі – серед них і молодіжні отці древньої Мразниці, і педагоги товариств, і викладачі та медики, для котрих очищення водоймищ та алей – приРОДньо наРОДна справа відРОДження культури й побуту прадідів!..отці Андрій та Діонісій з православної парафії Покрова Богородиці

Після злочинного  вирубування лісу, спилювання буків та тополь у Центральнім Парку багатьом із мешканців стало зрозуміло, що саме на нашім поколінню Бориславських тружеників покладено відповідальність за збереження та відтворення, реставрації й пошуку своєї “квітки Кохання” у стилі оновлення середовища парків, скверів, господарств і цілих лісових масивів на царині Джерел заповідної “нафтусі”, якою обдарував Бог Борислав, Східницю, Трускавець та околиці аж до Тептюжа Дрогобицкого в числі понад 55 джерел !!! Центра парку Культури колись вінчав бювет під Зеленим Театром, де радість культурних Кермешів та віршованих зустрічей підкпіплювалася оздоровленням “нафтусею”. Гості з Киргизії, Казахстану, Туркменії, Таджикістану, Вірменії, Азербайджану приїздили десятками, аби полікуватися та й наших русинів повчити благоговійного ставлення до приРОДи.

Велика ділянка очищення міста од сміття була “НА ВИСИПАХ” – по берегу Тисмениці за Пологовим Домом… То ніби-то й просто – вивезти кілька вантажівок сміття з парку Культури. Але ж по нашій толоці у комунальників не знайшлося снаги та бензину – і покидьки вітром почало розносити знову аж до 5 квітня (а толока була 30 березня!!!) – так що маєме куди розвиватися! З усіх учасників небагайко було таких, хто приніс свої саджанці, хоча делегати бориславських ГО доставили до парку дубки, клени, бучки, а діти асоціації “КОВЧЕГ” навіть привезли кущі бузку пахучого.giantForest

Де тепер нам набрати доста команд, аби конструктивно пройшла праця на 274 гектарах нашого заповідника? Потрібна серйозна нарада із такими фахівцями, як подружжя Цайтлерів (біологи Борислава, яким вдалося захиститися саме на темі феномену буйноцвіту відтворення приРОДи Борислава та ЄвроЧистоти на Бориславщині), Федір Гамор з Карпацкого Заповідника Чорногори, та визначних Закарпатських охоронців приРОДи! Але передусім – потрібна наша з вами допомога і РОДинна взаємопідтримка в організації заходів до відновлення Просвіти й Навчальних майстер-класів у висадці дерев на територіях Борислава. Це вже нині маємо подати свої раціональні пропозиції в письмовому вигляді на асоціацію дітоводів “КОВЧЕГ“: ми радо чекаємо за всіма електронними адресами ваші мистецькі, економічно-правові, соціальні й зивачно – оздоровчо-педагогічні пропозиції цієї нагальної справи.

І як солодко стане на душі кождому бориславцеві, дорогі наші читачі та краяни, коли у нашій свідомості БОРИСЛАВ проросте не просто як “місто обласного значення” через промислово-інвестиційну ширму якого можна прокладати грошові потоки виключно до особистого комфорту міщан, а БОРИСЛАВ – величезний Центр Святий Юр ДрогобичаприРОДного й наРОДного заповідника, мешканці якого чуються відповідальними не лем за природу лісів і водоймищ, просторів та природніх дарів Божих, авадь за зростання та культурну інфраструктуру тих благословенних сіл Опаки, Кропивника, Ластівок, Рибника, Довгого, Модричів, Сілця, Бистриці, Ясениці, Уріжа, Винників (звідки родом митрополит Київський і всієї України-Руси АНТОНІЙ (Винницький), послідовник свт. Петра (Могили), Підмонастирка, Підбужа, Залокоті, Межвежого, Лукавиці, Уличного, Доброгостова… І в часі молитви Творець нам по-батьківськи пригорне усі обставини, щоб діти наші могли вільно відроджувати святині Бориславщини, які донині дивують усю Європу та ЮНЕСКО. Площа Маріїнська у Дрогобичові, святий Юр, Чесного Хреста, бориславське Городище та багато цілющих святинь і оздоровчих джерел – ось коштовні центри нашого Заповідника Карпат. Будуймо їх усім миром зі звитягою школярів та студентів наших – щоби сила на висадку дерев, на щотижневі толоки у лісах наших плідних прибувала до кождого серця небайдужого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *