Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/carpatin/public_html/wp-content/themes/kaleido1.5/framework/functions/framework-functions.php on line 0
СКАУТ – се радісно і так приРОДно. - Карпатерій
Menu

СКАУТ – се радісно і так приРОДно.

AD FONTAS

          Охороняти священні джерела, реставрувати храми, пам’ятники та могилки наших предків – ось що нині покликані вести скаути й пластуни окрім уроків виживання у приРОДі, плекання звичаїв та оздоровчих традицій нашого наРОДу… У жахливому занедбанні багато святинь Прикарпаття, Поділля, Наддніпрянщини, Чернігівщини, Слобожанщини та навіть НадСяння Розбиті гробниці наших прадідів із Замкової гори КИЄВА взивають до неба про переміну життя нашого !на Лемковині. Обитель, де покояться чесні останки князя Лева Галицького (православний Лаврівський монастир під Старим Самбором) нині в руїні, ще не зовсім відновилися урочища Церковщина, Китаєве славного нашого Києва після радянських лихоліть. А от під серцем столиці – на древнім Подолі дивовижні кладовища Кисілівка під Троїцькою (Хоривиця) та Старообрядницьке (Щекавиця) під Всіхсвятською взагалі у полоні нашої nature-demolated безгосподарності and garbidge-mess!

       How the scouts’-teams from Carpathians in 2019-21 till the deep winter helped to Kyivan communities to clean-up the cemetery on Shchekavytsya mount”, – reminds Myhail Shelemba, – we still provide a pilgrimages to the grave of st. John the Barefoot +1849, where the grace of this Fool for the CHRIST inspire young families and students to the great scouting volunteering and Charity Volunteering “Ambrella” as well.

      We need to continue our research and ECO-raids with the huge prayer and experienced support of our forefathers: cemeteries of Zamkova mount (Khoryvytsia) and All Saints’ old-believers mount (Shchekavytsia) need a serious Church&State protection. Only the sanctifying International program will unite our numerous NGOs in this cooperation harmoinously. Despite the oligarch-ruined influences,  30 years of the Independence we have to meet with the National Reserve status for these sacred territories! Auto buses with the huge excursions of school-pupils, students and families should strive to these hills from the every cute towns and villages of Ukraine and Europe!

ptaxO Тепер щоби Київ tverdo buv Колискою РУСИ, нам треба дужче й дужче покаянно і дружно співпрацювати! От у Центрі Києва на Замковій горі Хоривиці могилки професорів КДАіС та святих ченців двометровим шаром сміття засипали оккультисти! Владні структури гальмують се, аби подорожче продати землю товстосумам. І досі ані Університети наші, ані академії, ані громадськість НаУКМА не добилися щоб оддати обителі святу Троїцьку гору з кладовищем!!! А ще важливіше – захистити Щекавицю із старообрядницьким некрополем! Тут могилка Христа ради юродивого святаго Іоанна Босаго (ХVII ст), сотень подвижників та меценатів нашого народу! Тут наша Колиска – КИЇВ – має згуртувати нас – студентів і РОДини всеї України-РУСИ!

ptax1KYIV – CARPATHIANS

     Нині бориславцям Бог посилає велику можливість здружитися колективами центральних ОСББ та порятувати Парк Культури і відпочинку від наркотрущоб глобалізованої руїни! Колись тут, на вулиці Данила Романовича, князя Галицького, були кладовки господарів будинків 6 та 4, але ось у важкі роки недофінансування та здирницьких режимів перший ряд кладовок розбили грабіжники (головним чином алкоголіки та наркомани). Тепер тут забігають за туалетними потребами студенти та бомжі, а грабіжники вже стали добиратися до другого ряду кладовок (три з них уже пробито зловмисниками). Якщо громада міста не зупинить це свавілля силами наших ОСББ й громадських організацій, то центру Борислава загрожує руїна та отруйне звалище сміття!

         Зізнаймося, що кожна біда приходить з незначних наче негараздів та байдужості. Коли серед білого дня парком іде викладачка шкptax3оли і у неї наркоман краде сумочку, попередньо збивши жінку з ніг у сніг, то це вже серйозне попередження кожному з нас! Зберімо наші зусилля, добиймося від міськРади рішення на передачу проблемних ділянок у власність ОСББ та облаштуймо там птахівні! Най діти та гості міста, відвідуючи Парк Культури, купують квитки і насолоджуються екскурсіями до павичів, фазанів, індиків, страусів та мускусних качок! Адже саме цим завше газдували наші бойки й лемки – автохтонне населення Карпацького підгір’я. А Бориславцький Центр Зайнятості й Соціальні служби допоможуть нашим ОСББ по-господарськи започаткувати кілька проектів рослинництва і тваринництва для підтримки древньої культури міста й краю.

         Коли важко навіть мріяти про чисте повітря й воду у мегаполісах – скоч у село! Коли годі підвести голову з-під асфальтово-бетонних нагромаджень твого багатоповерхового мурашника – поверни на прадідову обору! Коли твої однокласники хворіють од вірусів урбанізованої суєти – поклич їх на Стрічу СКАУТІВ.  Бо вчора скаути – пластуни що лем сезонно пожили в наметах на лісових галявинках з іграми і пісеньками при ватрі, а от завтра – скаути стають НАДІЄЮ твоєї родини на оздоровлення і відРОДження! Догляд за овечками та козами, розведення буйволикув індиків чи мускусних качок, випасання телят for cheese farming, розведення риб і обробка садів та городів після збору врожаю – все це кождому з нас потрібно засвоїти заради практичної мудрості й досвіду господарювання на селах, де жили наші прадіди. “Очищення русел потічків та річок скаутами карпат проводиться під орудою пластунських та общинних церковних товариств, – ділиться біолог за освітою та еколог за покликанням бориславець Мирон Цайтлер, – але ж саме сьогодні не стача послідовного й систематичного освітньо-виховного і виробничого практикуму по школах і ліцеях, по технікумах і університетах… Як правильно вести у родинах – ЕКО-толока айбо ініціативне роздільне  смітникування according the worldwide challenges and international runvival experience? Та то ж так проdsc_1310сто – у кожній кваритрі поставити 4-5 різних відер – tarazh16rна пластик (до здачі на пункт), на шкло (до будівельних потреб), на відходи органіки (до закопування на компост), на макулатуру та металеві відходи!”

“Нумо заохочувати, – додає слово батько 5-ти діточок і господар обійстя на Бані Котівській у Бориславі Ігор Говіщак, –  не тілько повчанням, але й власним досвідом та прикладом! Ну скажіть, дорогі яка родина відмовиться од 500 грн на рік? А у нас саме це виходить за брухт і макулатуру. Пачка з-під соку до пачки з-під ряжанки – відриваєм пластикову горловинку і розправляючи “вушка” пресуємо коробочки в один стосик – ось і обгортки для нових книжок чи пакувальна тара на якісь промпотреби… Діти то дуже люблять і радо доглядатимуть порядку на господі, як ми того самі навчимо”.

DAILY BOWS TO HISTORY

Доглядати овечок чи за козами побігати, прийняти пологи у них та присвятити свій час і зусилля оздоровленню – того навчили нас упродовж липня і серпня родини славного Таража неподалік волинського Берестечка і обителі старовинного нашого Почаєва. Подвиг козаків нераз змусив замислитися наших учнів – як багато зусиль прадідів наших пішло на те, щоб наше мирне небо надихало нас на ДОБРІ СПРАВИ! Багато родин Борислава славного попродавали квартири і купили собі хатки по селах, щоб город і сад порятував діточок перед загрозою урбанізованого засилля неперевірених та шкідливих продуктів (чіпси, хімізовані води, сироподібні продукти, спреди та сосисково-ковбасні муляжі). Великі випробування пройшли ці діточки, переїхавши із комфортних мурашників (як на вул. С. Коваліва чи Т. Шевченка у Бориславі) у свої великі хати на село. Спочатку до музшколи звикли ходити пішки по 4-5 км. у дощ і завірюху, а потім і курчат вирощувати, і худобоньку готувати справно. Сам директор першої у Бориславі школи – ditytarazh16xoz1tarazhmasterclasskoz3tarazh16koz3tarazhpipes78  Стефан Ковалів – писав, що кожда школа має мати присадибну ділянку (як школи № 1, 7, 8 у Бориславі) для благоговійного викладання рільничого діла дітьом. Як щепити яблуньки, як заготовити нові щепи, як пересадити сосни з високогірного бориславського Городища (469 м над рівнем моря), де були святині майдавнійшого нашого монастиря “БОРИСЛАВ”,  до нашого парку Культури й Відпочинку? Все це й багато інших таємниць може дізнатися допитливий школяр для свого майбутнього досвіду. А коли наш скаутинг поєднюватиметься із волонтерським запалом і освітянськими семінарами молоді та християнських родин – то це якраз плідна радість. У цьому КОВЧЕГ радо запрошує на скелі Тустані у благословенний УРИЧ прапрадідів сивих! Діточе серце йде слідом за батьками і старшими РОДакамы: у тім успіх традиційности виховання.1%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b0

cerc 08 chapel-crop-u7667Багато в цьому акліматизаційнРесси - "собака-терапевт". Отец Тарасий завел ее специально, чтобы ребята из интерната могли с ней игратьому ресурсі оздоровлення учнів та цілих РОДин із мегаполісів, адаптації їх до сільського способу життя нам допомогли творчі програми з каніс-терапії при Бориславських школах і праці нашого пророка від педагогіки – Стефана Коваліва. Діти колишньої Бориславської школи-інтернату ДЦП, а нині вже випускники Карпатського навчально-реабілітаційного центру “ГАРМОНІЯ” упродовж 2007 – 2013 років допомогли собі оздоровлюватися майстер-класами з кулінарних виробів “Бориславські Андрути” та на сільгосподарствах у Бориславі, каністерапії при школі тощо…

Дорогі браття і сестри! Шановні колеги! Асоціація КОВЧЕГ збирає кошти на придбання мікроавтобуса для скаутсько-господарчих ЕКО-практикумів з очистки джерел та русел річок.DimResborarch50leve

Пільгово нам бориславці a oraz krakowci з киянами здобули автобусик по ціні 3000 умовних одиниць. Наші реквізити :

ваші пожертви виключно у  EURO forcercKinnesLis your donations in EURO:

card of the coordinator – Taras Andrusevych:

VeloBank : 62 1560 0013 2017 4001 4000 0004

5 коментарів

  1. […] у плідних виховально-освітніх, суспільно-наукових, проф-орієнтаційних та головне – оздоровчих програмах Асоціації […]

  2. […] і родинам. Спільні літні програми  та тренингові сільгосп-заготівлі здатні якісно і чисельно наростити ресурс такої […]

  3. […] школярі хворобливо відстають від практичних занять з висаджування буків у вирубаних ділянках Карпат! У […]

  4. […] кореспонденції й аналітики через мережу Громадських Організацій «ГУРТ» і […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *