Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = NULL, $id = 0) in /home/carpatin/public_html/wp-content/themes/kaleido1.5/framework/functions/framework-functions.php on line 0
ЕКО-таборування КОВЧЕГа -21 - Карпатерій
Menu

ЕКО-таборування КОВЧЕГа -21

cepr    Багато родин з діточками зараз покидають міста та перебираються в село. Як ми можемо один одному допомогти? Грамотним скаутингом, меценатством і патріотичним історико-мистецьким захистом наших святинь! Державної програми, яку можна було б встигнути розробити (на численні прохання приЦерковних організацій та ГО різних країн з 2005 по 2016 роки). Таким чином тільки общини обителей та громад, парафіяльних центрів та активних осередків тепер у стані почергово сформувати фонд Взаємопідтримки: 5 родин у місті підтримують пересерелення трьох родин, і так наступні 5 – наступних 3-х родин із відповідним супроводом та госпгодарською підтримкою технікою, методиками вирощування рослин, виведення птиці, худоби тощо. Саме таким чином можна врятувати генофонд України од безправної екоприреченості: щоб діти могли очиститися од мегаполісу з його випарами смогів та недоотриманням вітамінів й здорово-цілісного психофізичного розвитку й навантаження, яке не здатні замінити жодні фітнес-центри чи стадіони!

КЛИЧ БАТЬКІВЩИНИ – Заповідники “БОРИСЛАВСЬКИЙ” (274 га) та Вільховецькі узвори “Угольсько-Широколужанського ареалу” Карпацького біосферного заповідника (544 га) у родинній співпраці! З благословення настоятелів храмів Терново-Нересницької частини Тячівського благочиння Асоціація КОВЧЕГ і Карпатська Академія Прийомних Родин радо розпочинають проект реставрації бюветів благословенного цілющого Буркута у Велика Уголька, Тарасівка, Широкий Луг, Красна, Дубове, Плаюц. Щиро просим усіх небайдужих громадян, хористиянські родини, організації  не викидати битої кольорової керамічної плитки, а здавати нам на утилізацію – сироти Карпат муруватимуть мозаїки на старовинних бюветах і капличках, тимотувах (кладовищах) і пам’ятних знаках наших прадідикув туй, у благословеннім краю срібної землі КАРПАТОРУТЕНІЇ – Карпацкої України.

Радо запрошуєме родини та молодь мельдоватися до семінарів та практикумів:

15-21 вересня – наради місцевих організацій, міжнародних фахівців та мешканців Заповідного ареалу щодо соборної Толоки і організації лекторіїв, семінарів-практикумів та навіть учнівських ярмарків узгоджених із заходами ЕКО-безпеки.

15 – 25 жовтня – за криття Сезону Яфин у полонинах Заповідника + SLAVIA-арт-репетиції

1-8 жовтня – очищення джерел “Нафтуся” бориславських Тустановичів та Мразниці з притоками Тисмениці над Волянкою. А також участь у фестинах Ту Станьuglyaogonkids-21 !!!

Листопадове збирання грибів на печерах Угольки коло скель Молочного Каменю! Приготування до вимуровування бюветів Буркута.

15 – 23 жовтня – похід полонинський “Черлені пумтараки” (гогоци або брусниця). Фіто-практикум КОВЧЕГа.

1 – 30 листопада- таборування на Вільхівцях.  Відео-лекторії та муз-терапевтичні семінари КОВЧЕГа “ЕКО-cooperation SLAVIA”

Одним із ключових моментів цієї ЕКО-рятівної програми в КОВЧЕГові від самого створення є супровід сиріт у господарських проектах. Саме силами сиріт Карпат було піднято рівень співпраці міжнародних осередків Всесвітнього Братства “СИНДЕСМОС” від найважчих і найбідовіших років його заснування (1948-1949)… Нині кожна родина має добре підгрунтя – відродити родинні гнізда своїх прадідусів і прабабусів завдяки дієвим семінарам Церковних громад.

uglya15

ECO-camps for the pure future in Carpathian Reserves for the 7 towns and more than 12 villages bring a youth volunteering of Boryslav, Drohobych, Truskavets, Tyachiv, Neresnytsya, Vilhivtsi, Ugolka into the useful cooperation for the majesty of our healing SPA-sources renewal:

We invite to the systematic cooperation:

September 15-21: meeting-consultations and workshops with the local organizations and international specialists on the Common Toloka (Program of ECO-raids) and activities schdule with the students’ and pupils’ participation by the ECO-markets, conferences and

September  1-9 Family-herb fito-practicum: “Carpathian teas to heal-up families with the adopted orphans”

October 15-25: Blackberries season to open: “Ruthenika sings for the pure polonynas” SLAVIA-арт-репетиції

November 1-8 solemn planning for the international ECO-camps Ukraine+Slovakia+BieloRus-2022. Bonus- films on blackberries harvest!

November 16-29 : climb-down to Ugolka caves with the mushrooms

November 1 – 30 : Vilhistsi camps with the Boryslav Protection of Holy Theotokos parish. Video-lectoriums – “EKO-cooperation SLAVIA ” in New Program’s sustainability.

Your blessed donations are humbly shining here by the swift transfers directly to Taras Andrusevych card:   IBAN:UA803052990000026202660487303 

BANK OF BENEFICIARY:  PRIVATBANK, 1D HRUSHEVSKOGO STR., KYIV, 01001,UKRAINE  SWIFT CODE: PBANUA2X    ANDRUSEVYCH TARAS

OR only in the EURO transfers here” Stock Company “State Saving Bank of Ukraine” #10013/018 Shevchenka str.18 Boryslav 82300  SWIFT CODE: COSBUAUKLVI 59: Beneficiary : “ARCH” ASSOCIATION  IBAN: UA923257960000026006300000210  UKRAINE LVIV REGION MISTO BORYSLAV Korolenka str. 6

Уж 12 літ минуло з того часу, як дітиська наші – славні бойківчани карпацкого Борислава з гостями зо Львова, Києва, Дрогобича, УжГрада, Києва, Іршави, Мукачевого, Тереблі, Ізи, Чернівців, Верховини, Коломиї, Косова, Франківска, Клайпеди, Таллінна, Уренгоя, Мінську, Таража, Грушева, Драгового,  Ільника, Радича, Кропивника, Довгого, Рибника, Явори, Головского, Зубриці, Ластівок, Цеперова, Яричова та інших градів та сіл – висаджувати почали ялиці, сосни, буки, дубочкы, смереки, модрини, тиси, кедри, кипариси, самшит, верби у центральнім парку Культури Борислава. Як то глибинно файно і наскілько то є виховним елементом для пізнання Рідкісно-Незбагненного потенціалу України! А ще ж перспектива поповнення вирубаного ареалу в Заповідникові “Бориславський” гігантськими деревами від наших партнерів “Гігантський ЛІС” із Дніпра та Запоріжжя. Ці прекрасні  й відповідальні фахівці вже два роки поспіль висилають нам предивні саджанці та насінини для укорінення в Карпатах (Бориславські Городище, Мразниця, Потік, Раточина, Тустановичі)  та Тавриді (селища Щасливцеве й ГенГорка Генічеського району Херсонської області). І повірте – у порі, коли глобалізатори шматують свідомість міщан великих мегаполісів України (бо у селах атеїстичної пропаганди вже ніхто не слухає) звірячо-революційними та криваво-НКВСними 8березня, щоб  одібрати у Християн багатьох наРОДів увагу до Божої Десятини нашого Року – 40-денного посту Великого – приготування ВеликоДня ХРИСТОВОГО – нам, громаді Карпат, варто брати ся за толоку і очищати не лем всередині душі наших, а й довкола себе та своїх осель на облагородження водоймищ, насаджень, на розбудову 2012-07-20 14.44.41тваринних гніздовиночок.  Багато з них зараз перебувають у занепаді через окупацію совєцькіми глобалізаторами та засміченості покидьками й різним непотребом через нашу недбалість чи байдужість.

Осоceprappleбливо ся меригуєме за Центральний Парк Культури бориславців, Тустановичі й Мразницю – де приРОДа понівечена антинаРОДними режимами євроглобалізаторів Першої Світової війни, Другої Світової війни та совєцкої атеїстичної СРСР. Тут багато зусиль довелося докласти, аби школярам було цікаво брати участь у толоці і їхні діточі ідеї були почуті у вихованні навичок висаджування деревець-самосівів з нашого лісу на ділянки парку та вирубок в долішній частині Мірян та неподалік Буковиці. Надзвичайно цікавим дітьом було подорожувати до вершини Городища із розповідями старших вихователів про древній монастир “Борислав”. Тут набирати повні мішки молодих самосівних сосенок, бученяток, смереченяток, яличаточок, прив’язувати до гілочок намітки, щоб при висаджуванні зорієнтувати росточок на південь для кращої акліматизації. Причому перелік деревець, якими можемо поповнити наш парк збільшуєся пропорційно із нашими пізнаннями та опануваннями навичками для озеленення наших територій ЕКО-відтворення. А навичок у нас після чищення русел річок та джерел “Нафтусі” й “Буркута” у Карпатськім Біосфернім Заповідникові, та Національного Заказника на старообрядницкім кладовищі Столиці (Щекавиця) добряче побільшало.

Як приємно, що на толоку у Бориславі виходять сімейно та цілими колективами громадських організацій та парафій! То радість повернення віри у людську гідність відповідальності за своє містечко, за своє село, свій край! Як ся вчувало то, же Стефан Ковалів та єго дружина Анна – серед нас, бориславців ХХІ столітя туй на толоці соборній з добродієм Саганом (директор парку Культури) та всіма нашими діячами доброї волі – серед них і молодіжні отці древньої Мразниці, і педагоги товариств, і викладачі та медики, для котрих очищення водоймищ та алей – приРОДньо наРОДна справа відРОДження культури й побуту прадідів!..отці Андрій та Діонісій з православної парафії Покрова Богородиці

Після злочинного  вирубування лісу, спилювання буків та тополь у Центральнім Парку багатьом із мешканців стало зрозуміло, що саме на кождім поколінню Бориславських тружеників покладено відповідальність за збереження та відтворення, реставрації й пошуку своєї “квітки Кохання” у стилі оновлення середовища парків, скверів, господарств і цілих лісових масивів на царині Джерел заповідної “нафтусі”, якою обдарував Бог Борислав, Східницю, Трускавець та околиці аж до Тептюжа Дрогобицкого в числі понад 55 джерел !!! Центра парку Культури колись вінчав бювет під Зеленим Театром, де радість культурних Кермешів та віршованих зустрічей підкпіплювалася оздоровленням “нафтусею”. Гості з Киргизії, Казахстану, Туркменії, Таджикістану, Вірменії, Азербайджану приїздили десятками, аби полікуватися та й наших русинів повчити благоговійного ставлення до приРОДи.

Велика ділянка очищення міста од сміття була “НА ВИСИПАХ” – по берегу Тисмениці за Пологовим Домом… То ніби-то й просто – вивезти кілька вантажівок сміття з парку Культури. Але ж по нашій толоці у комунальників не знайшлося снаги та бензину – і покидьки вітром почало розносити знову аж до 5 квітня (а толока була 30 березня!!!) – так що маєме куди розвиватися! З усіх учасників небагайко було таких, хто приніс свої саджанці, хоча делегати бориславських ГО доставили до парку дубки, клени, бучки, а діти асоціації “КОВЧЕГ” навіть привезли кущі бузку пахучого.giantForest

Де тепер нам набрати доста команд, аби конструктивно пройшла скаутська і ЕКО-охоронна праця на 274 гектарах нашого заповідника? Потрібна серйозна нарада із такими фахівцями, як подружжя Цайтлерів (біологи Борислава, яким вдалося захиститися саме на темі феномену буйноцвіту відтворення приРОДи Борислава та ЄвроЧистоти на Бориславщині), Федір Гамор з Карпацкого Заповідника Чорногори, та визначних Закарпатських охоронців приРОДи! Але передусім – потрібна наша з вами допомога і РОДинна взаємопідтримка в організації заходів до відновлення Просвіти й Навчальних майстер-класів у висадці дерев на територіях Борислава. Це вже нині маємо подати свої раціональні пропозиції в письмовому вигляді на асоціацію дітоводів “КОВЧЕГ“: ми радо чекаємо за всіма електронними адресами ваші мистецькі, економічно-правові, соціальні й зивачно – оздоровчо-педагогічні пропозиції цієї нагальної справи.

І як солодко стане на душі кождому бориславцеві, дорогі наші читачі та краяни, коли у нашій свідомості БОРИСЛАВ проросте не просто як “місто обласного значення” через промислово-інвестиційну ширму якого можна прокладати грошові потоки виключно до особистого комфорту міщан, а БОРИСЛАВ – величезний Центр Святий Юр ДрогобичаприРОДного й наРОДного заповідника, мешканці якого чуються відповідальними не лем за природу лісів і водоймищ, просторів та природніх дарів Божих, авадь за зростання та культурну інфраструктуру тих благословенних сіл Опаки, Кропивника, Ластівок, Рибника, Довгого, Модричів, Сілця, Бистриці, Ясениці, Уріжа, Винників (звідки родом митрополит Київський і всієї України-Руси АНТОНІЙ (Винницький), послідовник свт. Петра (Могили), Підмонастирка, Підбужа, Залокоті, Межвежого, Лукавиці, Уличного, Доброгостова… І в часі молитви Творець нам по-батьківськи пригорне усі обставини, щоб діти наші могли вільно відроджувати святині Бориславщини, які донині дивують усю Європу та ЮНЕСКО. Площа Маріїнська у Дрогобичові, святий Юр, Чесного Хреста, бориславське Городище та багато цілющих святинь і оздоровчих джерел – ось коштовні центри нашого Заповідника Карпат. Будуймо їх усім миром зі звитягою школярів та студентів наших – щоби сила на висадку дерев, на щотижневі толоки у лісах наших плідних прибувала до кождого серця небайдужого:

А-Банківська карта Тараса Андрусевича: 5375  2351  0651   5529 

Асоціація “КОВЧЕГ”  АТ “Ощадний банк України”ТВБВ 10013/018 Філія Львівське облдержуправління  МФО 325796;  р/р UA213257960000000260023011913 в ДКСУ м.Київ  ЗКПО 36696856  – ваші пожертви виключно у гривнях only in HRN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *