Удкі мы, цімборе? Хто суть наші прадідикы? У чім місія бойків, лемків, гуцулів, яко єдиного РОДу со многими гілками? На тоте все можеме подибати відповідей, заки ще час СЕРЦЕМ і ДУХОМ молитви! Історія одкриєся нам із прадідних записок, якими ся живили наші світочі – Боян, Доброслав, Корятовичі, Зизанії, Котермак, Вишенський, Калнишевський, Величковський, Залізо, Могила, Винницький, Франко, Ковалів, Стефаник, Кундря, … На перехрестях вірувань та культурно-цивілізаційних шляхів подибуємо, що слово “слов’яни” єврейською мовою значить “Сини Небесного Єрусалиму” – бо ВОНИ СЛАВЛЯТЬ БОГА! Наскільки ж ми маємо бути обережно-благоговійними у нашім пошукові, щоб и співтворчість наша стяжалася Духом Святим і ніхто не докорив відносною молодістю Слов’янському РОДу у багатоманітности всіх наРОДів та у взаємопроникності місій кожного наРОДу під небом Божим! Як нам треба вимолювати з дітьми простори РІДної Батьківщини – щоб чесні останки прабатьків покоїлися у мирі та гармонійному приРОДному стані Заповідників.
“Найдавніші сліди заселення людьми карпатського реґіону належать до палеоліту. Відомо понад 60 пам’яток давнього кам’яного віку в Закарпатській області. Найвизначніша з них — багатошарова стоянка біля с. Королеве на давній терасі р. Тиси. Найстарші її шари належать до ранньопалеолітичної доби (ашель), молодші — до середньо- та пізньопа-леолітичних епох. Визначено, що перше заселення тут відбулося понад мільйон років тому. Багато знахідок, які належать до періоду середнього палеоліту (мустьє) виявлено в північно-східних передгірських районах . Крім інших, це відомі стоянки Молодове і Кормань, які розкопані на берегах Дністра в Чернівецькій області. Верхній палеоліт є найбагатший на знахідки стоянок давніх людей на територіях, близько прилеглих до гір…” http://carpathians.eu/karpatskii-narod/istorija-ta-minule/istorija-zaselennja-ukrajinskikh-karpat.html
Причому, заселення Карпат протослов’янськими народами (фракійці, білі хорвати, серби та русини) тісно пов’язане із виникненням топоніміки Руси Карпатської, свідчення живі якої нині подибуєм у наших селах, містечках та урочищах: Руське Поле (Закарпаття), Руський Керестур (Сербія), Ресне Руське (Львів), Рава Руська (Червоноградщина). Великої зміни зазнали РОДові зносини сербів, білих хорватів, русинів (бойків, лемків і гуцулів), словаків, чехів, ляхів і угорців. Зате етноніми з кождим роком розкриваються щораз повніше – видаючи загадки століть… Почнім із нашого БориСлава, де молитвою прадідикы наші “боролися славно” – саме з Бойківщини:
Бойки заселяли в основному гірські райони середніх Лісових Карпат (Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську область).
Бойківщина – суміжний з Гуцульщиною на заході етнографічний район, що займає центральну частину Українських Карпат. Гуцульсько-бойківське пограниччя проходить приблизно по межиріччі Лімниці і Бистриці-Солотвинської на північних схилах Карпат і Тересви у Закарпатті, на заході межуєз Лемківщиною у верхів’ях Сяну та Ужа. Північна межа проходить карпатським передгір’ям, а південною можна вважати Полонинський хребет у Закарпатті. Окреслена територія охоплює південно-західну частину Рожнятівського і Долинського районів Івано-Франківської області, Сколівський, Турківський, південну смугу Стрийського, Дрогобицького, Самбірського і більшу частину Старосамбірського районів Львівської області, північну частину Великоберезівського, Воловецький і Міжгірський райони Закарпатської області. У верхів’ї Стривігору частина етнографічної Бойківщини належить тепер до території Польщі.
- Архівне фото. Надав: Крамарець Володимир Олександрович
[…] село Крапина – РОДовий кущ братів Чеха, Леха й Руса»). Гості з Словаччини пропонують творчі вірші та пісні […]
Важко собі осягнути, що пережили і переживають люди з Борислава
Саме так, драгі цімборе, годжу ся з братом Зіновієм, оскілько стрілисмо бориславця-гебрея Йозефа Авраамовича Ліпмана у Вроцлаві та довідалисме ся о тих жахіттях, які глобалізатори спричинили на “Галицкій Каліфорнії”, о якьіх писав Стефан Ковалів і його праці не видавали – бо правда колола вочі глобалізаторам. Понад те скажеме дниська – окупація не скінчилася, за радянскою настала олігархічна, яка з 1992 року силою (комерц-рейдерськи з колишного Дніпропетровська) позакривала 19 заводів, починаючи з Алмазного заводу. І тілько БОГ Всемогутній нас рятує… Ниська студентство Борислава і школярики у самоосвіті й дослідженях пак то почерпавуть – як дати Україан Богунів: http://carpat.in.ua/?p=3465, а й пак як порятувати Карпацку нашу сторону й усю діаспору по всіх континентах од засилля омани світового комерц-вампіризму: http://carpat.in.ua/?p=3629